V šlágri triumf Slovana, Košice prišli doma o body s Bystricou

25.02.2012 Celý región

Bratislava 24. februára (TASR) - V derby zápase 51. kola slovenskej najvyššej súťaže triumfovali hokejisti Slovana Bratislava na ľade HK 36 Skalica 2:1 a priebežne im patrí druhá priečka v tabuľke.

Cenný skalp majstra a lídra tabuľky z HC Košice získali hráči Banskej Bystrice, ktorí v Steel Aréne zvíťazili 1:0. Posledná Nitra síce viedla nad Popradom v domácom prostredí po 20 minútach, no vo veľkej prevahe hrajúci hostia nakoniec dokázali otočiť priebeh a vyhrať 3:2.

Dva z piatkových súbojov skončili "divokými" prestrelkami - Martin presvedčil po zvládnutej záverečnej tretine a získal domáce body proti Žiline po triumfe 7:5 a naopak, Zvolenčania bodovali naplno na klzisku Trenčínu po dobrých výkonoch v prvých dvoch dvadsaťminútovkách a konečnom úspechu 6:5.

HK 36 Skalica - Slovan Bratislava 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 1. R. Školiak (J. Hruška, Pálffy) - 4. Šatan (Štajnoch, Bulík), 23. M. Hudec (A. Kudrna)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Šefčík, M. Junek, 3495 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Kloz, Jankovič, Pojkar, Magušin, Křetinský, Gula - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Kutálek, Holovič, Šátek - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - J. Jurík, Klejna, R. Konečný
Slovan: Konrád - Dobroň, Švarný, Jass, P. Frühauf, Luža, L. Kozák, Štajnoch, M. Bakoš - Šatan, Bulík, L. Hudáček - D. Skokan, Kukumberg, M. Bartánus - Preisinger, M. Hudec, A. Kudrna - D. Buc, M. Sloboda, Harvey

HK Nitra - HK AutoFinance Poprad 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Góly: 2. M. Štefanka (Tománek), 46. Kropáč (Hamrák, Uhnák) - 35. Balán (Michal Chovan, A. Kroták), 39. A. Kroták (P. Svitana), 45. Svačina (Michal Chovan, A. Kroták)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše R. Rapáč (Poprad) 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Stano, J. Tvrdoň, 1398 divákov

Nitra: Šimboch - K. Grman, Tůma, Ďurák, Vosátko, Martin Bača, Ordzovenský, Gurčík, Hrudík, Káčer - G. Saliji, Hrnka, H. Ručkay - Kropáč, M. Štefanka, Tománek - Mašlonka, Hamrák, Martin Segľa - Bene, Uhnák, Radulay
Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Tavželj, Kovačevič, Fabian, Jáchym, D. Kramár - Škovira, Strömberg, Vaic - Michal Chovan, Balán, R. Rapáč - Svačina, A. Kroták, P. Svitana - Homa, S. Takáč, Malina

Stretnutie sa hralo v komornej atmosfére, keď posledné udalosti sa prejavili na návšteve zápasu. Sklamaní nitrianski diváci sledovali od začiatku utrápený hokej. Nič na tom nezmenil ani rýchly gól z hokejky Nitrana Štefanku, keď mu peknú streleckú pozíciu pripravil Tománek. Domáci od 2. minúty vyhrávali, ale ich výkonu to veľmi nepomohlo. Popradčania mohli vyrovnať v prečíslení 2:1, ale Suchý vo výbornej pozícii neuspel. Druhá časť zápasu už bola zaujímavejšia. Tri veľké šance hostí Šimboch ešte vyriešil, keď mu gól nedal Svačina a v dvoch dobrých pozíciách zaváhal aj Strömberg. Na druhej strane sa neujala pekná individuálna akcia Mašlonku. Vyrovnanie napokon prišlo v presilovej hre, keď český útočník Balán z pravého kruhu výborne trafil do ľavého vinkla. V 39. minúte už Poprad viedol, keď Svitana vysunul rozbehnutého Krotáka a ten pekným blafákom poslal hostí do vedenia. Ani záverečná časť hry nevybočila z extraligového podpriemeru. V 45. minúte hrali hostia presilovú hru a opäť ju využili, keď peknú prihrávku Chovana zúžitkoval na tretí gól Svačina. Nitrania potom v snahe o vyrovnanie si dokázali vytvoriť územnú prevahu, k čomu pohol aj rýchly kontaktný gól, ktorý v 46. minúte strelil Kropáč. Dobrú šancu na vyrovnanie mal neskôr Tománek a potom Radulay, šťastena však stála na strane hostí. Poprad napokon zaknihoval tesné, no zaslúžené víťazstvo 3:2.
Miloš Fleischer, asistent trénera Nitry: "Začali sme celkom dobre, vychádzali nám kombinácie a vďaka tomu sme sa ujali vedenia. No vlastnými chybami sme v druhej tretine umožnili súperovi otočiť výsledok a hostia sa dostali do tempa. V závere sme urobili korektúry v zostave, no dostali sme tretí, veľmi dôležitý gól a hoci sa nám podarilo znížiť, v závere sme nenašli dosť síl na vyrovnanie."
Róbert Spišiak, asistent trénera Popradu: "Úvod nám nevyšiel. Prvá tretina bola z našej strany zlá. Chýbal nám pohyb i prganizácia hry. V druhej tretine sme sa zlepšili, dali dva góly a až do konca sme umne kontrolovali naše vedenie. Získali sme dôležité víťazstvo, preto sme spokojní."

Dukla Trenčín - HKM Zvolen 5:6 (0:1, 1:3, 4:2)
Góly: 24. J. Gašparovič (Gabriš, R. Tvrdoň), 42. Tybor (J. Gašparovič, Melichárek), 47. Hlubuček (Pardavý), 47. Gabriš (J. Gašparovič), 60. Trefný (Gabriš, P. Fabuš) - 16. Čurilla (Marek Slovák, L. Jurík), 32. J. Mucha (L. Jurík), 35. Brabenec (Jindra, V. Baláž), 39. Marek Ďaloga (L. Jurík), 44. Otčenáš (Síkela, M. Vantroba), 53. Otčenáš
Vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Gašparík - Milan Novák, V. Brath, 1940 divákov

Trenčín: V. Kováč (35. T. Hiadlovský, 47. V. Kováč) - Hlubuček, Nechala, Gabriš, M. Biro, Trefný, E. Bednár, Habšuda, Štindl - P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý - Melichárek, J. Gašparovič, M. Daňo - Sojčík, R. Tvrdoň, Tybor - O. Mikula, Broska, Jakúbek
Zvolen: Trenčan - Marek Ďaloga, Jindra, M. Vantroba, J. Mucha, Hraško, Juraško, Ťavoda - Zuzin, Brabenec, V. Baláž - Marek Slovák, L. Jurík, Čurilla - Otčenáš, M. Jurík, Síkela - Martin Ďaloga, Fekiač, T. Méry

HC Košice - HC'05 Banská Bystrica 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 52. R. Heizer (Češík, Bambúch)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Kolba (Košice) na 5+DKZ za faul lakťom, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Rovenský, V. Snášel, 4801 divákov

Košice: Hylák - Homer, J. Tabaček, Šeda, Kolba, Michal Novák, Martin Chovan, Slimák - P. Bartoš, Kristek, Zálešák - Jenčík, S. Gron, Michel Miklík - Pašek, Marcel Haščák, Dravecký - Matúš Chovan, Mlynarovič, Spilar
Banská Bystrica: Chorošun - Huba, M. Grman, Cebák, Brňák, Kubka, Bambúch, Beňa, Novajovský - Ján Sýkora, Jokila, Kristoffersson - Jabrocký, Miroslav Hlinka, Kútny - L. Novák, Pulliainen, M. Kokavec - Češík, R. Heizer, T. Hričina

MHC Mountfield Martin - MsHK DOXXbet Žilina 7:5 (0:0, 3:4, 4:1)
Góly: 22. Brcko (Fadrný, M. Výborný), 25. Miroslav Ižvolt (Zeliska), 39. Brcko, 45. M. Výborný (Fadrný), 54. Miroslav Ižvolt (V. Škoda), 57. Michal Važan (Galamoš), 59. Kriška (V. Škoda, Drgoň) - 24. Dlouhý (P. Sivák, Kudělka), 31. Róbert Huna (D. Devečka, I. Murín), 33. M. Drevenák (Houdek, Troliga), 40. Róbert Huna (Richard Huna, P. Sivák), 53. Smotrila (M. Drevenák)
Vylúčení 10:11, navyše: Galamboš a Fadrný (obaja Martin) na 10 min za nešp. správanie, presilovky 5:3, oslabenia 1:0, rozhodovali: R. Lauff - P. Korba, Bogdaň, 2200 divákov

Martin: M. Šimko - Drgoň, Matejka, Brcko, M. Výborný, Leško, Zukal, Škumát, Vartovník - M. Sobota, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Fadrný - Macejka, Zeliska, Miroslav Ižvolt - Themár, Murček, J. Cíger
Žilina: I. Murín - D. Devečka, Kudělka, Krčula, Dlouhý, Ďurkech, Houdek - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Troliga, Smotrila - T. Sýkora, Linet, Kubiš

1.Košice52332116 181:118104